Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2012

Ανατροπή "φάντασμα" η Μάντσεστερ Γ. (Vid)

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε αν και με 10 παίκτες, αλλά η ManUtd έκανε την ανατροπή και νίκησε 2-1 στο "Άνφιλντ" με ανύπαρκτο πέναλτι και σκόρερ τον Φαν Πέρσι. Ισόπαλες Σίτι και Άρσεναλ, ανατροπή η Τότεναμ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 2-1 την Λίβερπουλ μέσα στο "Άνφιλντ", χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Ρόμπιν φαν Πέρσι στο 81'.
Δεν υπήρχε πάντως καμία παράβαση στην φάση και οι "κόκκινοι" αδικήθηκαν, ενώ γενικότερα τους αδικεί το αποτέλεσμα.

ك από Footballista Sports
  • Ανατροπή η Τότεναμ
Η ΚΠΡ προηγήθηκε στο "Γουάιτ Χαρτ Λέιν" με τον Μπόμπι Ζαμόρα στο 33', αλλά η Τότεναμ πήρε την νίκη κάνοντας ανατροπή με δύο γκολ σε 3 λεπτά, το αυτογκόλ του Φορλίν στο 59' και το 4ο φετινό γκολ του Ντεφόου στο 61'.

Tottenham Hotspur v Queens Park Rangers από Footballista Sports
  •  Ισόπαλες Σίτι και Άρσεναλ
Στο άλλο ντέρμπι της ημέρας, Μάντσεστερ Σίτι και Άρσεναλ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο "Σίτι οφ Μάντσεστερ".
Δύο κεντρικοί αμυντικοί πέτυχαν τα γκολ προς στο τέλος κάθε ημιχρόνου, με τον Τζόλεον Λέσκορ να δίνει προβάδισμα στην Σίτι στο 40' και τον Λορέν Κοσιελνί να απαντά στο 82'.
Έχουν έτσι πλέον αμφότερες από 9 βαθμούς, τέσσερις βαθμούς λιγότερους μακριά από την πρωτοπόρο, Τσέλσι.