Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Η Ρεάλ "σκόρπισε" την Βαλένθια (Video)

Η Ρεάλ έκανε εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο πέτυχε 5 γκολ και τελικά νίκησε με 5-0 την Βαλένθια του Βαλβέρδε μέσα στο "Μεστάγια". Γκολ και ασίστ ο Όσκαρ Γκονθάλεθ, μείωσε στους 8 η Ατλέτικο από Μπαρτσελόνα

Σε περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι της αγωνιστικής η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς νίκησε με 5-0 την Βαλένθια μέσα στο "Μεστάγια".

Μάλιστα, η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο πέτυχε όλα της τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο απλά έσβησε τις... μηχανές.

Ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν στο 9' άνοιξε το σκορ για την "βασίλισσα", με τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου να είναι εφιαλτικά για τον Ερνέστο Βαλβέρδε και τους παίκτες του.

Ο Άνχελ ντι Μαρία σκόραρε στο 34' και το 45', ενώ ενδιάμεσα βρήκε δίχτυα επίσης δύο φορές ο Κριστιάνο Ρονάλντο (36' και 41').

Το κακό για τον Βαλβέρδε είναι πως το όνομά του πέρασε στην ιστορία δίπλα στην πιο βαριά εντός έδρας ήττα της Βαλένθια.