Κυριακή 16 Ιουνίου 2013

Βραζιλία - Ιαπωνία 3-0 (Videos)

Η Βραζιλία ξεκίνησε ιδανικά το 2013 FIFA Confederations Cup, καθώς με τέρματα των Νεϊμάρ, Παουλίνιο και Ζο στο 3ο λεπτό κάθε ημιχρόνου και των καθυστερήσεων, νίκησε 3-0 την Ιαπωνία

Το 2013 FIFA Confederations Cup ξεκίνησε ιδανικά, με ένα εξαιρετικό γκολ μόλις στην πρώτη φάση της διοργάνωσης.
Ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ για την Βραζιλία στο 3' με φοβερό σουτ στην κίνηση με το δεξί, λίγο έξω από την περιοχή, αφού του "έστρωσε" την μπάλα ο Φρεντ με το στήθος, έπειτα από σέντρα του Μαρσέλο από αριστερά.

Όπως στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο η "Seleção" σκόραρε στο 3ο λεπτό, με τον Παουλίνιο να κάνει το 2-0 στο 48'.
Έπειτα από μπαλιά του Ντάνι Άλβες από δεξιά ο μέσος της Κορίνθιανς κοντρόλαρε και σούταρε μέσα από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του πορτιέρο της Σταντάρ Λιέγης, Έιζι Καουασίμα.

Μετά τα γκολ στο 3ο λεπτό του πρώτου και του δεύτερου ημιχρόνου ήρθε και ένα ακόμη  στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ζο της Ατλέτικο Μινέιρο να διαμορφώνει στο 93' το τελικό 3-0 για την Βραζιλία μετά από πάσα του Οσκάρ.